For de som har vært i tvil - nå er det bevist. Hovedbiblioteket i Asker var ett av tre bibliotek i landet som var nominert av Norsk Bibliotekforening til prisen "Årets Bibliotek 2007".
Tirsdag 4. desember ble spenningen utløst, og Asker kom dessverre ikke helt til topps denne gangen. Prisen som Årets Bibliotek gikk til skolebiblioteket på Stokmarknes barne- og ungdomsskole. Asker fulgte imidlertid med til målstreken, og juryen var helt klart enige med Askers befolkning om at hovedbiblioteket vårt holder høy kvalitet!
Fra juryen sies det:
"Asker bibliotek har klart å utnytte sin sentrale beliggenhet i Asker på en forbilledlig måte. Det fungerer i dag som en livlig møteplass for kultur og kunnskap, med forelesninger, konserter, lesestunder og seminarer for et bredt publikum flere ganger i uken. Biblioteket har forstått betydningen av tiltrekke seg nye brukergrupper, med tilbud som det filosofiske møtestedet "Agora", forsøksprosjektet "Herreværelset" og et ryddig og oversiktlig nettsted. Et søk på nettet bekrefter at arbeidet har båret frukter: biblioteket klarer i uvanlig grad å få oppmerksomhet i relevante kanaler, og da ikke minst lokalpressen.
Les mer om Asker bibliotek på deres utmerkede nettsider!