Ansatte i Asker kulturskole

Asker kulturskole har 100 ansatte fordelt på fagområdene teater, dans, visuelle kunstfag og musikk samt innen administrasjon og ledelse. 

Kulturskolens lærere har sin utdannelse fra universiteter, høgskoler og konservatorier i inn- og utland. Lærernes kompetanse er høy både faglig og pedagogisk, og mange har svært lang undervisningserfaring. Mange lærere er også utøvere innen sitt kunstfelt, og flere har nasjonale og internasjonale karrierer som utøvende kunstnere. 

Lærernes kompetanse og erfaring er grunnlaget for at våre elever får en faglig og pedagogisk opplæring preget av trygghet, glede og mestring.

Administrasjon og ledelse

Kim Stian Gjerdingen Bakke
Rektor og virksomhetsleder
Telefon: 66 76 81 04, Mobil: 41 43 41 01
E-post:

Suzanne Bjørneboe
Avdelingsleder teater, dans og visuell kunst
Telefon: 66 76 81 18, Mobil: 95 21 83 35 
E-post:

Eli Engstad Risa
Avdelingsleder musikk
Telefon: 66 76 81 01
E-post:

Tor Åge Moan Schunemann
Avdelingsleder musikk
Telefon: 66 76 81 15
E-post:

Synnøve Øyen
Rådgiver
Telefon: 457 21 467
E-post:

Ingeborg Ane Støen Lund
Rådgiver og teamkoordinator musikk
Telefon: 416 15 085
E-post:

Marianne Schwarz
Teamkoordinator dans
Telefon: 66 90 94 70
E-post:

Astrid Urdal
Kommunikasjonsrådgiver
Telefon: 66 76 81 06
E-post:

Siri Rønneberg Christofersen
Økonomikonsulent
Telefon: 66 76 81 02
E-post:  

Karin Aubert
Personalkonsulent - sentralbord Østre Asker gård
Telefon: 66 76 81 00
E-post:

Siri Forberg
Fagkoordinator i Den kulturelle skolesekken
Telefon: 66 76 81 06
E-post:

Eirik Fauske
DKS-produsent
Telefon: 99 60 32 62
E-post:

Kasper Skullerud Værnes 
DKS-produsent
Telefon: 476 20 551 
E-post:

Kari Susanne Fjeldstad

Konsulent Den kulturelle spaserstokken
Telefon: 46 66 55 76
E-post:

Band og storband

Atle Hassel

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Storband Band-it, Storband Kick-Off, Trombone Korps, Musikal

Bård Helgerud

Lærer, EL-gitar, Gitar

Erlend Haseth

Lærer, Band, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe

Runar Kjeldsberg

Lærer, Band, Gitar, Gitargruppe

Blåseinstrumenter

Andreas Olsson

Lærer, Klarinett Korps, Saxofon Korps

Atle Hassel

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Storband Band-it, Storband Kick-Off, Trombone Korps, Musikal

Berger Iver Ferder

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Tuba Korps

Cecilie Therese Nereng

Lærer, Waldhorn Korps, Blåsekvintett

Edward Alexander Snyder

Lærer, Fagott Korps, Klarinett Korps, Obo

Georgi Deltchev

Lærer, Trompet og kornett Korps

Germaine Bouts Hexeberg

Lærer, Fløyte Korps

Ingebjørg Bruket

Lærer, Trombone Korps

Jan Petter Lilja Bye

Lærer, Saxofon Korps

Karin Regstad

Lærer, Trompet og kornett Korps

Knut Esten Thomassen Stendal

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Trombone Korps

Ksenia Yukavskaya

Lærer, Klarinett, Musikklek (permisjon til 31.08.23)

Monica Granberg

Lærer, Klarinett Korps, Klarinettensemble

Nina Mjaatvedt

Lærer, Saxofon Korps

Ragnhild Døsen

Lærer, Fløyte Korps, Fløyteensemble, Fordypningsprogram musikk, Fløyteensemble junior

Siri-Marie Bergsmark

Lærer, Klarinett Korps

Vibeke Kohl

Lærer, Trompet og kornett Korps

Dans

Andreas Vorkinnslien

Lærer, Breakdance, Erteløkka

Astrid Margrethe Randen

Lærer, Yoga og pilates, Erteløkka

Carina Beatrice Dietrich

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Moderne dans, Erteløkka, Musikaldans, Erteløkka

Charlotte Holler Skovdahl

Lærer, Hip hop, Erteløkka

Ingeborg Bjerke Styve

Lærer, Moderne dans, Erteløkka, Hip hop, Erteløkka

Kristin Lødøen

Lærer, Moderne dans, Erteløkka

Maja Solomonovic

Lærer, Jazzdans 6-7 år, Tofte, Jazzdans, 6-8 år, Folkestad , Jazzdans 8-11 år, Tofte, Jazzdans fra 12 år, Tofte

Malin Schanett Isaksen

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Moderne dans, Erteløkka, Musikaldans, Erteløkka, Asker aspirantkompani, Erteløkka, Asker dansekompani; Erteløkka, Musikal

Marianne Schwarz

Lærer, Klassisk ballett, Erteløkka, Danselek, Erteløkka, Breakdance, Erteløkka, Tilrettelagt gruppe dans

Nina Marie Grasmo

Lærer, Klassisk ballett, Erteløkka

Sara Kaspersen

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Moderne dans, Erteløkka, Musikaldans, Erteløkka

Virva-Tuuli Suopohja

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Moderne dans, Erteløkka

Gitar og bass

Bård Helgerud

Lærer, EL-gitar, Gitar

Erlend Haseth

Lærer, Band, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe

Frank Alexander Aarø

Lærer, Gitar

Henning Waaler Kemp

Lærer, Band, El-bass, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe

Randall Eric Avers

Lærer, Gitar, Gitargruppe

Rune Nergaard

Lærer, El-bass, Kontrabass

Thomas Kjekstad

Lærer, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe

Torgeir Johannesen Hernes

Lærer, Gitar, Gitargruppe

Musikkterapi, tilrettelagt tilbud og musikklek

Carin Muren

Lærer, Musikklek

Hanne Cecilie Webb Aamodt

Lærer, Musikkterapi

Ingrid Ryeng Thorstensen

Lærer, Tilrettelagt undervisning

Musikkproduksjon

Edvard Bredok

Lærer, Musikkproduksjon

Piano

Bjørn-Even Bjarkli Verbeke

Lærer, Piano, Musikal

Charles Mignot

Lærer, Piano

Kjetil Bergheim

Lærer, Hardingfele, Piano

Kristina Lang

Lærer, Piano

Simen Korsmo Robertsen

Lærer, Piano

Ragnhild Briseid

Lærer, Piano

Rasa Paliuliene

Lærer, Piano

Sofia Rentzhog

Lærer, Piano

Teemu Tapio Ikonen

Lærer, Piano, Fordypningsprogram musikk

Tove Romstad

Lærer, Piano

Sang og kor

Elisabeth Holmertz

Lærer, Sang

Hilde Torgersen

Lærer, Sang

Randi Gunn Tanem

Lærer, Sang, Fordypningsprogram musikk

Trude Helen Binderø

Lærer, Sang, Musikal

Slagverk

Christian Løken

Lærer, Gitar, Slagverk

Geir Johansen

Lærer, Slagverk

Magnus Thunberg

Lærer, Slagverk, Slagverkensemble

Renate Ingrid Alsing

Lærer, Afrikansk marimba

Strykeinstrumenter

Aslaug Marie Holgersen

Lærer, Kontrabass

Halvard Heggdal

Lærer, Fiolin

Kjetil Bergheim

Lærer, Hardingfele, Piano

Morten Hannisdal

Lærer, Cello, Fordypningsprogram musikk

Povilas Syrrist-Gelgota

Lærer, Bratsj, Fiolin

Vladimir Stoyanov

Lærer, Bratsj, Fiolin

Teater

Cecilie Solberg Knudsrød

Lærer, Seniorteatret, Barne- og ungdomsteater

Kenneth Christopher Dypvik- Simonsen

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Zekken teater, Slemmestad, Musikal

Lea Hiorth

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Teaterlek

Miriam Jacobsen Sollie

Lærer, BITS , BITS

Sarina Nachtnebel

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Teaterlek

Trekkspill

Lars Røyseng

Lærer, Trekkspill

Visuell kunst

Hege Bø

Lærer, Animasjon, Billedkunst

June Jeanine Kristiansen

Lærer, Keramikk

Svanhild Rohdin

Lærer, Billedkunst

Tine Blix

Lærer, Billedkunst