Ansatte i Asker kulturskole

Asker kulturskole har 100 ansatte fordelt på fagområdene teater, dans, visuelle kunstfag og musikk samt innen administrasjon og ledelse. 

Kulturskolens lærere har sin utdannelse fra universiteter, høgskoler og konservatorier i inn- og utland. Lærernes kompetanse er høy både faglig og pedagogisk, og mange har svært lang undervisningserfaring. Mange lærere er også utøvere innen sitt kunstfelt, og flere har nasjonale og internasjonale karrierer som utøvende kunstnere. 

Lærernes kompetanse og erfaring er grunnlaget for at våre elever får en faglig og pedagogisk opplæring preget av trygghet, glede og mestring.

Administrasjon og ledelse

Frøydis Rui-Rahman
Rektor og virksomhetsleder
Telefon: 66 76 81 04
E-post:

Eli Engstad Risa
Avdelingsleder musikk
Telefon: 66 76 81 01
E-post:

Suzanne Bjørneboe
Avdelingsleder teater, dans og visuell kunst
Telefon: 66 76 81 18, Mobil: 95 21 83 35 
E-post:

Tor Åge Moan Schunemann
Avdelingsleder musikk
Telefon: 66 76 81 15
E-post:

Silje Handeland
Rådgiver 
Telefon: 996 24 954
E-post:

Ingeborg Ane Støen Lund

Rådgiver og teamkoordinator musikk
Telefon: 416 15 085
E-post:

Marianne Schwarz
Teamkoordinator dans
Telefon: 66 90 94 70
E-post:

Astrid Urdal
Kommunikasjonsrådgiver
Telefon: 66 76 81 06
E-post:

Karin Aubert
Personalkonsulent - sentralbord Østre Asker gård
Telefon: 66 76 81 00
E-post:

Ole Jørn Myklebust 
Rådgiver og DKS-koordinator
Telefon: 90 13 00 69 
E-post:

Eirik Fauske
DKS-produsent
Telefon: 99 60 32 62
E-post:

Kasper Skullerud Værnes 
DKS-produsent
Telefon: 476 20 551 
E-post:

Kari Susanne Fjeldstad

Konsulent Den kulturelle spaserstokken
Telefon: 46 66 55 76
E-post:

Band og storband

Bilde av Atle
Bilde av Atle

Atle Hassel

Lærer, Trombonegruppe, Trombone Korps, Storband Kick-Off, Storband Band-it, Baryton og tenorhorn Korps

Bård Helgerud

Lærer, Gitargruppe , Gitar, EL-gitar
Bilde av Erlend
Bilde av Erlend

Erlend Haseth

Lærer, Band, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe , Fordypningsprogram rytmisk musikk
Bilde av Odd
Bilde av Odd

Odd Steinar Albrigtsen

Lærer, Band, Gitar
Bilde av Runar
Bilde av Runar

Runar Kjeldsberg

Lærer, Band, Gitar, Gitargruppe

Blåseinstrumenter

Andreas Olsson

Lærer, Saxofon Korps, Klarinett Korps
Bilde av Atle
Bilde av Atle

Atle Hassel

Lærer, Trombonegruppe, Trombone Korps, Storband Kick-Off, Storband Band-it, Baryton og tenorhorn Korps

Berger Iver Ferder

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Tuba Korps, Tubagruppe

Carl-Martin Schaathun

Lærer, Trompet og kornett Korps, Trompet og kornett , Trompet og kornett gruppe

Cecilie Therese Nereng

Lærer, Waldhorn Korps, Waldhorngruppe

Edward Alexander Snyder

Lærer, Fagott Korps, Klarinett Korps, Obo , Grovmessinggruppe

Germaine Bouts Hexeberg

Lærer, Fløyte, Fløytegruppe, Fløyte Korps

Ingebjørg Bruket

Lærer, Trombone Korps, Trombonegruppe

Ingrid Holmen

Lærer, Fløyte

Jan Petter Lilja Bye

Lærer, Saxofon Korps

Karin Regstad

Lærer, Trompet og kornett , Trompet og kornett gruppe, Trompet og kornett Korps

Knut Esten Thomassen Stendal

Lærer, Baryton og tenorhorn Korps, Trombone Korps, Trompet og kornett Korps

Ksenia Yukavskaya

Klarinett (permisjon)

Monica Granberg

Lærer, Klarinettensemble, Klarinett Korps

Nina Mjaatvedt

Lærer, Saxofon Korps

Orestie Kindilide

Lærer, Saxofon Korps

Ragnhild Døsen

Lærer, Fordypningsprogram klassisk musikk, Fløyteensemble junior, Fløyte, Fløytegruppe, Fløyteensemble, Fløyte Korps

Siri-Marie Bergsmark

Lærer, Klarinett Korps

Vibeke Kohl

Lærer, Trompet og kornett Korps, Trompet og kornett , Trompet og kornett gruppe

Dans

Andreas Vorkinnslien

Lærer, Breakdance, Erteløkka

Anne Bratteberg

Lærer, Klassisk ballett, Erteløkka, Jazzdans, Erteløkka, Moderne/samtidsdans, Erteløkka, Musikaldans, Erteløkka

Astrid Margrethe Randen

Lærer, Yoga og pilates, Erteløkka

Carina Beatrice Dietrich

Lærer, Jazzdans, Erteløkka

Charlotte Holler Skovdahl

Lærer, Hip hop, Erteløkka

Dejana Volarev

Lærer, Klassisk ballett, Erteløkka

Ingeborg Bjerke Styve

Lærer, Moderne/samtidsdans, Erteløkka

Maja Solomonovic

Lærer, Jazzdans 6-7 år, Tofte, Jazzdans, 6-8 år, Folkestad , Jazzdans 8-11 år, Tofte, Jazzdans fra 12 år, Tofte

Malin Schanett Flo

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Musikaldans, Erteløkka, Asker aspirantkompani, Erteløkka, Asker dansekompani; Erteløkka

Marianne Schwarz

Lærer, Klassisk ballett, Erteløkka, Danselek, Erteløkka, Breakdance, Erteløkka, Tilrettelagt gruppe dans

Virva-Tuuli Suopohja

Lærer, Jazzdans, Erteløkka, Moderne/samtidsdans, Erteløkka

Gitar og bass

Bård Helgerud

Lærer, Gitargruppe , Gitar, EL-gitar
Bilde av Erlend
Bilde av Erlend

Erlend Haseth

Lærer, Band, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe , Fordypningsprogram rytmisk musikk

Frank Alexander Aarø

Lærer, Gitar, Gitargruppe

Henning Waaler Kemp

Lærer, Band, El-bass, EL-gitar, Gitar, Gitargruppe
Bilde av Odd
Bilde av Odd

Odd Steinar Albrigtsen

Lærer, Band, Gitar

Randall Eric Avers

Lærer, Gitar, Gitargruppe

Rune Nergaard

Lærer, El-bass, Kontrabass, Fordypningsprogram rytmisk musikk

Thomas Kjekstad

Lærer, Gitar, Gitargruppe , EL-gitar

Torgeir Johannesen Hernes

Lærer, Gitar, Gitargruppe

Musikkterapi, tilrettelagt tilbud og musikklek

Carin Muren (permisjon)

Lærer, Musikklek

Hanne Cecilie Webb Aamodt

Lærer, Musikkterapi

Ingrid Ryeng Thorstensen

Lærer, Tilrettelagt undervisning

Musikkproduksjon

Edvard Bredok

Lærer, Musikkproduksjon

Piano

Bjørn-Even Bjarkli Verbeke

Lærer, Piano

Charles Mignot

Lærer, Piano

Simen Korsmo Robertsen

Lærer, Piano, Fordypningsprogram rytmisk musikk

Ragnhild Briseid

Lærer, Piano, Pianogruppe

Rasa Paliuliene

Lærer, Piano, Pianogruppe

Sofia Rentzhog

Lærer, Piano, Pianogruppe

Teemu Tapio Ikonen

Lærer, Piano, Fordypningsprogram klassisk musikk

Sang og kor

Elisabeth Holmertz

Lærer, Test, Sang

Randi Gunn Tanem

Lærer, Fordypningsprogram klassisk musikk, Sang

Trude Helen Binderø

Lærer, Sang, Kor, Sangensemble

Slagverk

Christian Løken

Lærer, Gitar, Slagverk, Sommerkurs Band, Sætre, Sommerkurs Band, Borgen

Geir Johansen

Lærer, Slagverk

Magnus Thunberg

Lærer, Slagverk, Slagverkensemble

Renate Ingrid Alsing

Lærer, Afrikansk marimba

Strykeinstrumenter

Anna Carlsen

Lærer, Cello

Aslaug Marie Holgersen

Lærer, Kontrabass

Halvard Heggdal

Lærer, Fiolingruppe, Fiolin

Jon Hjellum Brodal

Lærer, Fiolin, Hardingfele

Povilas Syrrist-Gelgota

Lærer, Bratsj, Fiolin

Vebjørn Stuksrud

Lærer, Fiolin

Vladimir Stoyanov

Lærer, Fiolingruppe, Fiolin, Bratsj

Teater

Cecilie Solberg Knudsrød

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Teaterlek

Kenneth Christopher Dypvik- Simonsen

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Zekken teater, Slemmestad

Lea Hiorth

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Teaterlek

Silje Reinåmo

Lærer, Barne- og ungdomsteater, Sommerskole Musikal

Trekkspill

Lars Røyseng

Lærer, Trekkspill

Visuell kunst

Hege Bø

Lærer, Animasjon, Billedkunst

June Jeanine Kristiansen

Lærer, Keramikk

Svanhild Rohdin

Lærer, Billedkunst

Tine Blix

Lærer, Billedkunst, Sommerkurs Visuell kunst