Hvis du endrer selskapsform (for eksempel fra ENK til AS eller fra NUF til AS) regnes ikke dette som en endring. Da må du søke om ny serverings-, salgs- eller skjenkebevilling.
Eksempler på endring og krav til søknad
Utvidelse av areal
Send opplysninger på dette skjemaet.
Ønske om å importere til egen virksomhet
En salgs- eller skjenkebevilling kan utvides til å omfatte innførsel av de samme drikkene som bevillingen gir anledning til å selge eller skjenke.
Alkoholen som innføres kan bare selges fra - eller skjenkes i - den virksomheten som har den bevillingen som tillatelsen er knyttet til.
Send forespørsel på e-post til:
Har bevilling inne, og søker uteservering
Send følgende på e-post:
- beskrivelse av arealet og plantegning
- godkjennelse fra grunneier
Ønsker du å brygge og skjenke øl i egne lokaler
Ønsker du å starte produksjon av alkoholholdig drikk, må du enten ha:
- kommunal salgsbevilling med rett til tilvirkning for salg i egen virksomhet, eller
- kommunal skjenkebevilling med rett til tilvirkning for skjenking i egen virksomhet
Forespørsel kan du sende på e-post:
Overdragelse av serveringssted
Ved overdragelse av serveringsstedet faller serveringsbevillingen bort, dersom det ikke søkes om ny bevilling innen 30 dager etter at det ble inngått avtale om overdragelse. Overholdes fristen kan driften av serveringsstedet fortsette inntil søknaden er avgjort av kommunen.
Overdragelse av eierandeler i driftsselskapet likestilles med overdragelse dersom den som kjøper eierandelene dermed blir eier av mer enn halvparten av samtlige eierandeler i selskapet.
Endringer i eierandeler
Send inn opplysningene på elektronisk skjema.
Har driftsselskapet fått ny styreleder og/eller ny daglig leder
Send inn opplysningene på elektronisk skjema.