Program for 17. mai på Skaugum, barnetoget, blomsternedleggelser og program i Asker sentrum.

  • Kl. 07.00 Salutt
  • Kl. 08.10 Barnetog på Skaugum
    Fra Skaugum fortsetter barnetoget uavbrutt ned Kirkeveien mot Asker torg. Barn under skolepliktig alder eller voksne kan ikke følge toget.
  • Kl. 07.45 Blomsternedleggelse Erik Byes grav.
    Dikt av Erik Bye leses, og Asker Mannskor synger.
  • Kl. 08.00 Blomsternedleggelse på Rasmus Lølands grav ved Jan M. Vevatne, Asker Mållag og Sangkoret Tonleik.
  • Kl. 08.15 Blomsternedleggelse ved Märtha-monumentet ved formannskapsmedlem Ole Jacob Johansen, og Sangkoret Tonleik.
  • Kl. 08.30 Program ved Minnestøtten
    Velkommen ved formannskapsmedlem Ole Jacob Johansen.
    Asker og Hukenbekken Mannskor synger Norges Fjeld og Olaf Trygvason.
    Tale og bekransning ved sokneprest i Østenstad kirke Astrid S. Morvik.
    Fellessanger: Gud signe vårt dyre fedreland og Ja, vi elsker.
    Dans ved Asker Folkedanslag.
  • Kl. 10.00 Program på Torget
    Velkommen ved leder av 17. mai-komitéen, Kari Sofie Bjørnsen. 
    Fellessang: Norge i rødt, hvitt og blått.
    17. mai-tale ved ordfører Lene Conradi.
    Fellessang: Vi ere en nasjon vi med.
    Tale ved russepresident Sondre Snersrud, Asker videregående skole.
    Musikkinnslag ved Pilip Pham.
    Overrekkelse av pris til vinneren av tegnekonkurransen; Martha Wisløff, klasse 7C Hofstad skole
    Bekransning av Kong Olav-monumentet. 
    Fellessang: Ja, vi elsker dette landet.
    Asker Musikkorps og korene Mellom-Stemt, Tonleik og Asker Mannskor deltar. 
  • Kl. 11.00 Folkefest på Bakerløkka
    Innslag ved Ila Auto, Asker Spel- og Danselag, Danseringen Livskjelda og lokale innslag fra Asker UKM. Konferansier er Matias Hilmar Iversen.
  • Kl. 13.00 Festgudstjeneste i Asker kirke
    Sokneprest Tor Øystein Vaaland. Kantor Ingvild Køhn Malmbekk, fiolinist Harald Velsand og Asker folkedanslag medvirker.
  • Fra kl. 14.00 Folkefest på Asker Museum
    Kl. 14.15 Folketog fra Hvalstad stasjon, ledet an av korpset: «Museumsgangerne».
    Kl. 14.30 Leker, tombola, folkedans, is, kaffe, kaker, samvær og utlodning i den vakre museumshagen
Tegning 17. mai-program
Vinnertegningen for årets 17. mai-program er tegnet av Martha Wisløff fra klasse 7C ved Hofstad skole.