Program for 17. mai på Skaugum, barnetoget, blomsternedleggelser og program i Asker sentrum.

  • Kl. 07.00 Salutt
  • Kl. 08.00 Program på Skaugum
    Flaggheising og konsert med Asker skolekorps.
    Kronprinsparet kommer ut på trappa og hilser på barnetoget.
    Korpsmusikk «Gud signe vårt dyre fedreland» og «Ja, vi elsker».
    Blomsterbarna overrekker blomster til Kronprinsparet.
    Tale ved 17. mai komiteens leder Kristin Bjelke.
    Ca. 08:30 fortsetter barnetoget ned Kirkeveien mot Asker torg. Barn under skolepliktig alder eller voksne kan ikke følge toget.
    OBS. De som har billetter til Skaugum må være på plass i Borggården på Skaugum senest kl. 07:45.
  • Kl. 07.45 Blomsternedleggelse Erik Byes grav.
    Dikt av Erik Bye leses, og Asker Mannskor synger.
  • Kl. 08.00 Blomsternedleggelse på Rasmus Lølands grav ved Jan M. Vevatne, Asker Mållag og Sangkoret Tonleik.
  • Kl. 08.15 Blomsternedleggelse ved Märtha-monumentet ved Sangkoret Tonleik.
  • Kl. 08.30 Program ved Minnestøtten
    Velkommen ved formannskapsmedlem Jostein Furelid Tellnes.
    Asker og Hukenbekken Mannskor synger Norges Fjeld og Olav Trygvason.
    Tale og bekransning ved prost Tor Øystein Vaaland.
    Fellessanger: Gud signe vårt dyre fedreland og Ja, vi elsker.
    Dans ved Asker Folkedanslag.
  • Kl. 10.00 Program på Torget
    Velkommen ved leder av 17. mai-komitéen, Kristin Bjelke. 
    Fellessang: Norge i rødt, hvitt og blått.
    17. mai-tale ved ordfører Lene Conradi.
    Fellessang: Vi ere en nasjon vi med.
    Tale ved russepresident Mie Timea Molnar og visepresident Erlend Melzer,
    Nesbru videregående skole.
    Musikkinnslag ved Pilip Pham.
    Overrekkelse av pris til vinneren av tegnekonkurransen; Maria Bjørnerud Knap,
    ved Blakstad skole, klasse 5A.
    Bekransning av Kong Olav-monumentet. 
    Fellessang: Ja, vi elsker dette landet.
    Asker Musikkorps og korene Mellom-Stemt, Tonleik og Asker Mannskor deltar. 
  • Kl. 11.00 Folkefest på Bakerløkka
    Innslag med lokale utøvere fra UKM, Asker Spell og danselag, Danseringen Livskjelda, og Løvsprettkvartetten som spiller jazz på norsk.
    Årets konferansier er Matias Hilmar Iversen.
  • Kl. 13.00 Festgudstjeneste i Asker kirke
    Prest Karoline Astrup og kantor Ingvild Køhn Malmbekk.
    Medvirkende: Asker folkedanslag og Ingunn Bjørgo på trekkspill.
  • Fra kl. 14.00 Folkefest på Asker Museum
    Leker, tombola, folkedans, is, kaffe, kaker, samvær og utlodning i den vakre museumshagen.
    Arrangører: Lions Club Nesbru – Hvalstad og Asker museum.
  • Kl. 14.30: Folketog fra Hvalstad stasjon
    - ledet an av korpset «Museumsgangerne».
Årets vinnertegning tegnekonkurranse på skolene
Årets vinnertegning, som pryder forsiden på årets 17. mai-program, er tegnet av Maria Bjørnerud Knap fra 5A ved Blakstad skole.